Välkommen till Studieförbundet Vuxenskolans hemsida The Tube

Alla kontaktpersoner


Här nedan är en listan på alla våra musikansvariga i landet. Du kan även kontakta någon av våra nationella kontaktpersoner så ser de till att du kommer rätt!

Nationella kontaktpersoner:

Jörgen Wessén
Kontaktperson Norrland /vikarierande nationell samordnare
jorgen.wessen@sv.se
070-319 36 14

Gonzalo Reyes
Hiphopkultur & Unity
gonzalo.jerez@sv.se
0707-80 18 27

Edward Forslund
Kommunikatör / webb
edward.forslund@sv.se
0736-705363

Musikansvariga lokalt:

Blekinge
Malaika Holmén | malaika.holmen@sv.se
Magnus Ölander:  magnus.olander@sv.se

Dalarna
Marcus Källström:  0243-224190 / marcus.kallstrom@sv.se

Gävleborgs län
Daniel Wirenberg. 070-620 82 95 / daniel.wirenberg@sv.se
Jonas Hamqvist | 0290-76 50 74 | jonas.hamqvist@sv.se

Göteborg
Gonzo Reyes,  0707- 80 18 27 /gonzo@sv.se
Josefin Finér, 0707-80 18 34 / josefin.finer@sv.se
Petra Widmajer Jaktlund, 0707 80 18 11 / pw-j@sv.se
Tony Jelencovich, 0707 80 18 36 / tony.jelencovich@sv.se

Partille
Daniel Palm, 0739-824245 / daniel.palm@sv.se
Rabi Shabo, 0760-54 21 24 / rabi.shabo@sv.se

Mölndal
Johan Bergquist, 0722-00 36 51 / johan.bergquist@sv.se

Lerum
Lella Gislén, 0302-158 58 /  lella.gislen@sv.se

Halland
Kalle Morina, 035 – 260 33 95 / kastriot.morina@sv.se
Niklas Eklund, 0709-678737 / niklas.eklund@sv.se
Reine Johansson, 0346-800 15 / reine.johansson@sv.se

Jämtland
Simon Sjörén, 0708-798169 / simon.sjoren@sv.se

Jönköpings län

Linda Holst, 0704-31 39 12 / linda.holst@sv.se

Kronoberg
Johan Mellander, 0372 – 811 45 / johan.mellander@sv.se

Malmö
Linus Jackson, 0708-201493 linus.jackson@sv.se
Niklas Svensson, 0707-261493 niklas.svensson@sv.se
David Hanna, 076 555 50 54, david.hanna@malmo.se
Emeli Ek, 0707 761 496, emeli.ek@sv.se
Kiki Flygare, 0707 261 393, kiki.flygare@sv.se
Morgan Thulin, 0722-511493 morgan.thulin@sv.se

Norrbotten
Fredric Holmström | 0730-491030 fredric.holmstrom@sv.se
Renée Hankvist | 072-508 11 94 renee.hankvist@sv.se
Susanne Björck |  070- 644 55 56 susanne.bjork@sv.se

Sjuhärad / Borås
Nesko Stefanovski  | nesko.stefanovski@sv.se

Skaraborg

Tobias Johansson| tobias.johansson@sv.se

Stockholm:

Stockholm stad

Polki Nordström
polki@sv.se eller 0704-413750

Marie Eliasson
marie.eliasson@sv.se eller 0707- 458895

Catharina Axelsson
catharina.axelsson@sv.se eller 070-441 37 50

Stockholms län

Lennart Zethzon – Enhetschef
08-120 51 131
0702-21 30 00
lennart.zethzon@sv.se

Doris Vesterlund – Norrort
08-120 55 137
doris.vesterlund@sv.se

Jonas Gustavsson – Nacka/Värmdö /Tyresö
0700-20 21 31
jonas.gustavsson@sv.se

Göran (Guran) Florén – Haninge/Nynäshamn
08-120 55 134
0705-52 24 80
guran@sv.se

Christer Elofson – Huddinge/Botkyrka/Södertälje/Nykvarn
08-120 55 133
0707-36 34 14
christer.elofson@sv.se

Stockholms län Hip Hop

Pa Modou Badjie – Kontaktperson Hiphop – Region Stockholm-Uppsala
070-830 55 49 | pamodou.badjie@sv.se

Cecilia Cissi Karlsson – Kontaktperson Hiphop i Norra Stockholm
0700-20 21 18 | cissi.karlsson@sv.se

Chelsea Muco – Vägen Ut
chelseamuco@hotmail.com

Film&foto-projektet

Kenneth Axx | 073-525 26 89 kenneth.a@sv.se

Sörmland
Linnea Johansson | 0720-77-1977 | linnea.johansson@sv.se

Värmland
Anki Andersson | 0570-71 08 83 anki.andersson@sv.se

Kungälv, Ale, Tjörn, Stenungsund, Lilla Edet, Trollhättan, Orust, Lysekil, Uddevalla, Vänersborg, Sotenäs, Munkedal, Färgelanda, Mellerud, Tanum, Dals Ed, Bengtsfors, Åmål, Strömstad
Anders Hansson | 010 – 330 09 08 anders.hansson@sv.se

Västerbotten
Carlos De Rada Moniz | 070-368 73 96  | carlos.de.rada.moniz@sv.se
Patrik Stål  | 070-2945956  | patrik.stal@sv.se
Sören Åström | 070-602 86 60 | soren.astrom@sv.se

Västernorrland
Jörgen Wessén | 070-3193614 | jorgen.wessen@sv.se

Västmanland
Pelle Saether | 0705-86 05 10 | pelle.saether@sv.se

Linnea Landstedt | linnea.landstedt@sv.se

Jesper Mikkelsen | jesper.mikkelsen@sv.se

Örebro län
Jonas Ljungkvist | 0738114977 | jonas.ljungkvist@sv.se
Robin Hirse | 0737 – 77 50 13 | robin.hirse@sv.se

Östergötland
Frej Samuelsson | 070-969 56 66 | frej.samuelsson@sv.se
Kenny Lundström | 073-834 76 15 | kenny.lundstrom@sv.se

Kontakta Alla kontaktpersoner

Maila oss på denna mail så ser vi till att du kommer rätt!

hej@thetube.se
Se respektive person i lisan för telefonnummer

Adress

- – - –


Följ oss på facebook

Nyheter

23 maj 2016 • The Tube Club – hiphopkväll på Nalen

THE TUBE CLUB 28/5 Unity Live Nu är det dags för en hiphopkväll på The Tube Club. Klara grupper : Chalo Neruda Zutikno & Neneh BigO & Dash Mardan N Oskar Alex Paradox MAYTIGANG & Sally Sow Gracien Glorie G … Läs mer


23 maj 2016 • Den stora Spotifylistan

Fler än 1900 musikgrupper har studiecirkel hos oss på SV. Och bland dem finns en otrolig mångfald av musikstilar och människor med en sak gemensamt – alla älskar musik! Nu har vi börjat samla så många som möjligt av alla dessa … Läs mer


6 maj 2016 • Spela på Skogsröjet 2016

Vi ger fyra band möjligheten att spela på festivalen Skogsröjet som äger rum 4 – 6 augusti 2016 i Rejmyre utanför Norrköping! Vilka kan anmäla sig? – Enbart band som har studiecirkel hos SV – Genre: Hårdrock/Metal/Sleaze/Rock Har ni inte … Läs mer


Denna hemsida fungerar inte i Internet Explorer 6. Var god uppgradera eller byt webbläsare till exempelvis Mozilla Firefox

© Studieförbundet Vuxenskolan
→ Musikpersonal login
SV ligger bakom The Tube
Top