Musikvideotävlingen
Välkommen till Studieförbundet Vuxenskolans hemsida The Tube

Alla kontaktpersoner

(stäng)

Här nedan är en listan på alla våra musikansvariga i landet. Du kan även kontakta någon av våra nationella kontaktpersoner så ser de till att du kommer rätt!

Nationella kontaktpersoner:

Bertil Laneby
Nationellt musikansvarig
berra@sv.se
070-576 09 92

Renée Weberitsch
Kontaktperson väst- och mellansverige & jämställdhet
renee.weberitsch@sv.se
073-532 59 80

Gonzalo Reyes
Kontaktperson hiphopkulturen
gonzalo.jerez@sv.se
0707-80 18 27

Jörgen Wessén
Kontaktperson Norrland
jorgen.wessen@sv.se
070-319 36 14

Edward Forslund
Kommunikatör, marknadsföring och webb
edward.forslund@sv.se
0736-705363

Linus Jackson
Kontaktperson södra Sverige
linus.jackson@sv.se
070-820 14 93

Lennart Zethzon
Omvärldsbevakning musikbransch & politik Stockholm
lennart.zethzon@sv.se
070-221 30 00

Musikansvariga lokalt:

Blekinge
Johan Svedberg: 0708-529791 / johan.svedberg@sv.se
Magnus Ölander:  magnus.olander@sv.se

Dalarna
Marcus Källström:  0243-224190 / marcus.kallstrom@sv.se

Gävleborgs län
Fredrik Pålsson. 070-607 27 14 / fredrik.palsson@sv.se
Petter Svedén. 0706-896714 / petter.sveden@sv.se

Göteborg
Gonzo Reyes,  0707- 80 18 27 /gonzo@sv.se
Josefin Finér, 0707-80 18 34 / josefin.finer@sv.se
Petra Widmajer Jaktlund, 0707 80 18 11 / pw-j@sv.se
Tony Jelencovich, 0707 80 18 36 / tony.jelencovich@sv.se

Partille
Daniel Palm, 0739-824245 / daniel.palm@sv.se
Rabi Shabo, 0760-54 21 24 / rabi.shabo@sv.se

Mölndal
Johan Bergquist, 0722-00 36 51 / johan.bergquist@sv.se

Lerum
Lella Gislén, 0302-158 58 /  lella.gislen@sv.se

Halland
Kalle Morina, 035 – 260 33 95 / kastriot.morina@sv.se
Niklas Eklund, 0709-678737 / niklas.eklund@sv.se
Reine Johansson, 0346-800 15 / reine.johansson@sv.se

Jämtland
Simon Sjörén, 0708-798169 / simon.sjoren@sv.se

Jönköpings län
Jens Torvaldsson, 0704-31 39 12 / jens.torvaldsson@sv.se

Kalmar län
Pontus Perhamn, 0481-162 64 / pontus.perhamn@sv.se

Kronoberg
Johan Mellander, 0372 – 811 45 / johan.mellander@sv.se

Malmö
Linus Jackson, 0708-201493 linus.jackson@sv.se
Niklas Svensson, 0707-261493 niklas.svensson@sv.se
Rebin Shah, 0707-761496 rebin.shah@sv.se
Yessica Andersson, 0707-261393 yessica.andersson@sv.se
Morgan Thulin, 0722-511493 morgan.thulin@sv.se

Norrbotten
Fredric Holmström | 0730-491030 fredric.holmstrom@sv.se
Renée Hankvist | 072-508 11 94 renee.hankvist@sv.se
Susanne Björck |  070- 644 55 56 susanne.bjork@sv.se

Sjuhärad / Borås
Roger Frej  | 0733-990031 roger.frej@sv.se

Skaraborg
Jeker Tenenbaum | jerker.tenenbaum@telia.com

Stockholm:

Stockholm stad

Polki Nordström
polki@sv.se eller 0704-413750

Marie Eliasson
marie.eliasson@sv.se eller 0707- 458895

Stockholms län

Lennart Zethzon – Enhetschef
08-120 51 131
0702-21 30 00
lennart.zethzon@sv.se

Doris Vesterlund – Norrort
08-120 55 137
doris.vesterlund@sv.se

Jonas Gustavsson – Nacka/Värmdö /Tyresö
0700-20 21 31
jonas.gustavsson@sv.se

Göran (Guran) Florén – Haninge/Nynäshamn
08-120 55 134
0705-52 24 80
guran@sv.se

Christer Elofson – Huddinge/Botkyrka/Södertälje/Nykvarn
08-120 55 133
0707-36 34 14
christer.elofson@sv.se

Stockholms län Hip Hop

Pa Modou Badjie – Kontaktperson Hiphop – Region Stockholm-Uppsala
070-830 55 49 | pamodou.badjie@sv.se

Cecilia Cissi Karlsson – Kontaktperson Hiphop i Norra Stockholm
0700-20 21 18 | cissi.karlsson@sv.se

Hiphopstudios i Stockholms län

Skogås och Jordbro: Karim Daham. Tel: 073-595 8009
Tyresö: Timmie Kushrim. Tel: 070-444 1708
Upplands Väsby (Vega): Ayanda Segage. Tel: 072-782 3997

Film&foto-projektet

Kenneth Axx | 073-525 26 89 kenneth.a@sv.se

Sörmland
Heikki Narva | 010-199 23 30 heikki.narva@sv.se

Värmland
Anki Andersson | 0570-71 08 83 anki.andersson@sv.se

Kungälv, Ale, Tjörn, Stenungsund, Lilla Edet, Trollhättan, Orust, Lysekil, Uddevalla, Vänersborg, Sotenäs, Munkedal, Färgelanda, Mellerud, Tanum, Dals Ed, Bengtsfors, Åmål, Strömstad
Anders Hansson | 010 – 330 09 08 anders.hansson@sv.se

Västerbotten
Carlos De Rada Moniz | 070-368 73 96  | carlos.de.rada.moniz@sv.se
Hermez Andersson | 072-233 09 61 | hermes.andersson@sv.se
Patrik Stål  | 070-2945956  | patrik.stal@sv.se
Sören Åström | 070-602 86 60 | soren.astrom@sv.se

Västernorrland
Jörgen Wessén | 070-3193614 | jorgen.wessen@sv.se

Västmanland
Pelle Saether | 0705-86 05 10 | pelle.saether@sv.se

Örebro län
Peter Franzén | 076-894 37 40 | peter.franzen@sv.se
Robin Hirse | 0737 – 77 50 13 | robin.hirse@sv.se
Stefan Strömgren |  070-644 39 12 | stefan.stromgren@sv.se

Östergötland
Frej Samuelsson | 070-969 56 66 | frej.samuelsson@sv.se
Kenny Lundström | 073-834 76 15 | kenny.lundstrom@sv.se

Kontakta Alla kontaktpersoner

Kontakta oss

Kontakta Alla kontaktpersoner

Maila oss på denna mail så ser vi till att du kommer rätt!

hej@thetube.se
Se respektive person i lisan för telefonnummer

Adress

- – - –

Följ oss på facebook

Nyheter

4 juni 2014 • Spela på ÖS!

Vill du eller ditt band spela på ÖS! den 9e augusti? I höst arrangeras den ideella festivalen ÖS! för tredje gången, detta år på Vintervikens utomhusscen. Syftet med ÖS! är, förutom att ha trevligt i goda vänners lag, att samla … Läs mer


19 maj 2014 • Alla akter till Skogsröjet klara

Som samarbetspartner med festivalen Skogsröjet skickar vi sex stycken SV-anslutna band till årets festival. Skogsröjet har nu meddelat oss de utvalda banden, och vi kan därför stolt gratulera: Reach Black oak Katana July Twins crew Supralunar … som alla kommer … Läs mer


14 maj 2014 • Ta med dig en kompis och dokumentera en festival

Ta med kameran och en kompis och dra på festival! Vi vill att du och din kompis som anmäler er har musikintresse, har lite eller mycket erfarenhet av att filma och gillar att intervjua människor. Vi har inga krav på … Läs mer


Kommande arrangemang

→ Se alla kommande händelser

Denna hemsida fungerar inte i Internet Explorer 6. Var god uppgradera eller byt webbläsare till exempelvis Mozilla Firefox

© 2013 Studieförbundet Vuxenskolan
→ Musikpersonal login
SV ligger bakom The Tube